Jak wykonać manicure hybrydowy?

Bardzo wiele osób chce zdecydować się samodzielnie na wykonanie manicure hybrydowego, nie należy to oczywiście do najłatwiejszych. Ale wszystkiego można się nauczyć i nawet wykonać samemu manicure hybrydowy. Na co trzeba zwrócić uwagę? Jakie kroki po kolei wykonać, aby manicure się trzymał i lakier nie odpadł szybko? Zapraszamy do lektury !

Przygotowanie paznokcia

Najpierw trzeba dokładnie przygotować płytkę paznokcia. Jeśli masz na paznokciu stary lakier, koniecznie go usuń, ponieważ płytka musi być czysta. Następnym krokiem jest delikatna zmatowienie płytki przy użyciu bloku polskiego, później musisz nasączyć i odtłuścić nieco płytkę.

Malowanie

Kolejnym krokiem jest nakładanie bazy. Trzeba rozprowadzić bardzo cienką warstwę tego preparatu, a następnie utwardzić ją lampą.

Ostateczny krokiem jest nakładanie lakierów hybrydowych UV. Tutaj w zależności od tego, jak intensywny potrzebujesz kolor, możesz nakładać kilka warstw. Pamiętaj o tym jednak, aby za każdym razem każdą warstwę włożyć do lampy UV na około dwie minuty. Oczywiście zaglądając na stronę: www.twojehybrydy.plz, najdziesz bardzo dużo lakierów hybrydowych UV, które można wykorzystywać właśnie pod tą lampę, niekoniecznie pod lampę LED. Warto wybrać kilka kolorów, ponieważ dzięki temu będziesz mogła co 3 tygodnie zmieniać sobie lakier hybrydowy na całkowicie inny.

Nakładanie top cote

Ostatnim krokiem jest oczywiście nałożenie top cote’ u, czyli preparatu, który będzie utwardzać bazę. Pamiętaj o tym, aby znowu włożyć je na 2 minuty do pod lampę LED i w tym momencie utwardzisz swoje paznokcie.

Aby zdjąć lakier, warto nałożyć na paznokieć nieco acetonu, a potem podważyć warstwę lakieru i w ten sposób usunąć. Dobrze jest także troszeczkę wypolerować pod powierzchnią paznokcie, pamiętaj, aby robić przerwy pomiędzy zakładaniem hybryd. Po kilku miesiącach warto dać odpocząć paznokciom i nosić swoje naturalne, ponieważ muszą się one zregenerować. Pozwoli to Ci w przyszłości ponownie rozpocząć nakładać hybrydy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *